Category Archives: Tipy a triky

Pošlete Front Row na druhý monitor!

Minule jsme vyřešili titulky, ale Front Row trpí i další škaredou vlastností – vždy se zobrazí na primárním displeji a černou obrazovkou přitom zakryje všechny ostatí. Prohodit primární a sekundární monitor nebo nastavit jejich zrcadlení a trpět ty hříchy na ikonách na ploše kvůli menšímu rozlišení – Apple nám hezčí řešení nedal, ale ono přesto existuje! 🙂

Continue reading Pošlete Front Row na druhý monitor!

Výměna podsvícení LCD displeje

Už Vám starší notebook neslouží tak jako dřív ale procesor a velikost disku za to nemohou? Třeba by stačilo jen občerstvit jas displeje – vyměnit podsvětlovací trubici – aby se notebook probudil zase k čilejšímu životu! CCFL trubice jsou v podstatě tenoučké zářivky s plastovými koncovkami, které jsou většinou ve stejných velikostech (úhlopříčkách) displeje kompatibilní a díky tomu není ani potřeba nic pájet. Sehnat novou trubici bude nejjednodušší zakoupením třeba prasklého displeje, který nemá tolik naběhaných hodin a podsvětlovací trubice prohodit.

Continue reading Výměna podsvícení LCD displeje

Čištění klávesnice notebooku

Určitě už se vám stalo, že jste nějakým nešikovným pohybem upustili na notebook sušenku, rohlík nebo kus ovoce… možná i lžičku s polívkou… Mě se to rozhodně nejednou stalo. Před pár dny se to povedlo i se sklenkou džusu a to už mi došla trpělivost s lepkavýma klávesama a klávesnice šla na milost mým kutilským choutkám.

Na webu je sposta návodů na čištění klávesnic, většinou ale těch obyčejných a omezí se na přejetí vysavačem nebo vodou, ti otrlejší ji hodí do pračky celou… Ale co s notebookem? Vysavač na rozlitý džus nebo kafe pomůže těžko a hadrem se pod klávesy nedostanete. Nezbývá než se do toho pustit na vlastní pěst.

Continue reading Čištění klávesnice notebooku