Front Row a titulky k filmům

Používáte-li Perian a Front Row (Applí media centrum), už jste určitě přišli na smutný fakt – Front Row nezvládá zobrazit titulky přidávané Perianem. Jakmile se má objevit první titulek, obraz zmizí a zůstane nám pouze zvuk. Vývojáři Perianu o problému vědí, chybu identifikovali a protože není na jejich straně, poslali Applu bugreport a čekají na odezvu. Ale cesta k titulím ve Front Row, byť trochu skromnějším, vede.

Standardně totiž Perian přidává titulky až nad obraz, jako overlay, což je to, co dělá Front Row problémy. Takto přidané titulky jsou ostré, zobrazené v rozlišení obrazovky, ne videa, což oceníte třeba v Quicktime Playeru přepnutém na celou obrazovku.

Perian ale zvládá i jiný způsob zobrazení titulků, kdy je vloží přímo do obrazu (framů) videa. Nevýhoda je v tom, že je to pomalejší (resp. náročnější na výkon CPU), text je vykreslený v rozlišení videa, čili u menších videí hůře čitelný. Ale výhoda je zřejmá – pro aplikaci je to zcela transparentní a tak s tím nemá problém ani Front Row ani kterákoliv jiná aplikace!

Vkládání titulků do videa zapnete úpravou v konfigurace Perianu tímto příkazem (spusťte v Terminálu):

defaults write org.perian.Perian PerianFrontRowSubtitleHack -bool YES

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *